Zpět na úvod

Výukové BOZP postery

10.02.2023 0 komentářů

Připravili jsme novou verzi e-shopu s výukovými postery pro BOZP a PO - safetyposters.eu.

Postery jsou dostupné v řadě jazyků a to jak ve verzi pro zahraniční pobočku v jazyku dané země např. němčina pro SRN nebo ve verzi pro zaměstnance pracující v ČR v jazyku zaměstnance např. rumunština, polština, slovenština.

Naprosto unikátní je možnost postery přebarvit a přizpůsobit grafickému manuálu společnosti a přidat logo, aby se zaměstnanci snáze identifikovali s danými pravidly jako s vlastními. Aplikace šablony na další postery je pak možná v řádu desítek minut a vaše organizace, tak může získat ucelenou kolekci pravidel.

Jak postery vznikly?
Zakladatel společnosti Petr Kaňka odpovídá: "Vždy, když jsem školil manažery ve zlepšení jejich leadershipu, narazil jsem na to, že měli vůli prosazovat bezpečné chování, ale sami často neznali pravidla, která měli zaměstnanci sami dodržovat a pokud je znali, tak pravidla nebyla zaměstnancům dostupná a byl to nějaký šanon nebo soubor."
A tak vznikly ilustrované infografiky pro prosazení jasných a pozitivně formulovaných pravidel.

Co postery přinášejí?
Snažím se, abychom místo zákazů poukazovali na žádanou formu chování. Každé pravidlo musí mít zřejmý smysl - co získám a čemu zabráním, když jej dodržím. Tedy nejsilnější vnitřní motivátor se jím řídit. Pokud pravidlo dodržuji, z pohledu neurovědy, dostává náš mozek dopaminovou odměnu, neboť se chová dle svých zásad a přesvědčení - tzv. superega.

Jak postery fungují?
Ilustrované infografiky slouží pro prosazení jasných a pozitivně formulovaných pravidel. Snažíme se, abychom místo zákazů poukazovali na žádanou formu chování s tím, že zaměstnanec je k jejich dodržování motivován smyslem a jasnou a jednoduchou formulací.

Na čem jsou postery vytištěné?
Papírový plakát má ve výrobní společnosti životnost pár dnů až týdnů, než jej průvan nebo zlomyslník ztrhne, navíc se prověsí a často potřebuje ještě další podpůrný prvek. Proto tiskneme na samonosné desky PVC FOREX desky 2 nebo 5mm a to buď technologií přímého tisku kompozitním inkoustem, který se vytvrdí UV světlem nebo pomocí monomer samolepky, která se nanese na desku. Není třeba dalších systémů pro umístění na stěnu. Deska se dá propíchnout a přivázat, přišpendlit, připevnit hřebíkem, šroubkem nebo nalepit silikonem, oboustrannou páskou… čímkoliv.

Jak se dají použít?
Postery je ideální v organizaci umístit tam, kde se dané pravidlo má aplikovat a kde chceme prosadit určitou formu chování. Tj. na lednici s chemickými látkami, na regál ve skladu.

Jak se připevní?
Není třeba dalších systémů pro umístění na stěnu. Deska se dá propíchnout a přivázat, přišpendlit, připevnit hřebíkem, šroubkem nebo nalepit silikonem, oboustrannou páskou… čímkoliv.

Stránky e-shopu jsou www.safetyposters.eu.

Katalog s cenami pro významné klienty je možné stáhnout zde -
http://www.kashioka.cz/nahled-vsech-posteru-2020/

Tagy: